Příjemnou noc, je čtvrtek 14. 11. 2019
svátek slaví Sáva, zítra Leopold

Dárky z marcipánu


Marcipán patří mezi nejstarší dodnes připravované cukrovinky. Mleté mandle a cukr jsou dvě nejdůležitější ingredience, díky kterým má marcipán tak vynikající chuť.

Marcipán byl zpočátku laskominou pouze pro bohaté, ale postupně zlidověl a dnes je to velice oblíbená sladkost pro všechny. Původ marcipánu je bohatý. Mnoho měst či zemí se chtělo pyšnit tím, že zrovna u nich poprvé umleli mandle, smíchali je s cukrem a vytvořili hmotu, z které pak tvarovali různé postavičky, zvířátka, kytičky nebo jen tyčinky či bochánky. Marcipán se používá ke zdobení dortů, k výrobě již zmíněných sladkých figurek, ale taky jako náplň do různých bonbónů, čokolád nebo pralinek.

marcipánová pochoutkaMezi nejznámější výrobce cukrovinek patří německá společnost  Niederegger. Používají tradiční recepty pro výrobu marcipánových pochoutek již řadu let. Jejich výrobky se staly jedničkou na trhu. Naleznete zde Marcipánové růže, Marcipánové brambory, různé marcipánové pralinky či čokolády, Marcipánové kočičí jazýčky a mnoho dalších marcipánových sladkostí.  Marcipán Niederegger je vyroben z mandlí z oblasti středomoří a není dochucován nadměrným  cukrem ani umělými sladidly. Díky tomu můžeme nabídnout dia marcipánové pochoutky a i ti, kteří mají cukr zakázaný, si mohou na této delikatese pochutnat. Například Dia marcipánky zalité v čokoládě můžou být tím pravým dárkem pro diabetiky. Tento vynikající marcipán slazený fruktózou zaručeně uspokojí chuťové pohárky všech milovníků sladkých pamlsků.

mozartovy kouleDalší významným a ve světě uznávaným výrobcem této pochoutky je společnost Reber. Většina z nás zná výtečné pralinky tzv. Mozartovy koule. Mozartovy koule jsou plněny nugátem z lískových oříšků, marcipánem z mandlí a z čerstvých zelených pistácií a celé jsou zalité jemnou mléčnou a hořkou čokoládou. Vše je bez chemických konzervačních látek a barviv. Mozartovy koule nabízíme v různých dárkových baleních. Mozartův šálek, Mozartovo srdíčko, Mozartovy housle, Mozartův kufřík či luxusní Mozartův klavír, to jsou dárky, které nejen skvěle chutnají, ale i vypadají. Takovým dárkem vyrazíte dech i těm největším gurmánům marcipánu.

Věříme, že si vyberete a že budete s naši nabídkou nesmírně spokojeni. Díky široké škále marcipánových pochoutek zaručeně u nás ten správný dárek najdete. Pojďte se ponořit do sladkého světa marcipánu.
  • 1
    Vhodný dárek k příležitosti ...